flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Голові об’єднаної територіальної громади, підозрюваній у вимаганні неправомірної вигоди, обрано запобіжний захід

11 січня 2020, 10:03

10 січня 2020 року слідчим суддею Херсонського міського суду Гонтарем Д.О. було розглянуто клопотання слідчого відділу СУ ГУНП в Херсонській області про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відносно селищної голови Білозерської об’єднаної територіальної громади.

Дана особа підозрюється у скоєнні злочину передбаченого ч.3 ст. 368 КК України, тобто прийняття пропозиції, обіцянки або одержання службовою особою неправомірної вигоди, за вчинення чи невчинення такою службовою особою в інтересах того, хто пропонує, обіцяє будь-якої дії з використанням наданої їй влади чи службового становища, за який законом передбачено покарання у виді позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.

З подання слідчого вбачається, що підозрювана діючи за попередньою змовою з громадянином А. повідомила громадянину Б., що за вирішення питання, щодо погодження необхідних йому документів необхідно надати неправомірну вигоду загальною сумою 2 000 доларів США.

Незабаром, підозрювана отримала від громадянина Б. неправомірну вигоду загальною сумою 1 800 доларів США, й безпосередньо після отримання грошей злочинні дії підозрюваної були викриті співробітниками правоохоронних органів, з вилученням предмету неправомірної вигоди. 

Ухвалою слідчого судді від 10 січня 2020 року клопотання слідчого було задоволено частково та застосовано щодо підозрюваної запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до 8 березня 2020 року включно. Також визначено розмір застави підозрюваній у сумі 168 160 гривень.