flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Інформація щодо справ, пов`язаних з виборчим процесом

05 квітня 2019, 15:03

31 березня 2019 року в нашій державі відбувся перший тур чергових виборів Президента України. Під час всього виборчого процесу Херсонський міський суд Херсонської області забезпечував поновлення порушених виборчих прав громадян. Робота суду не припинялась напередодні та у день голосування. Так, за результатами такої роботи станом на 01 квітня 2019 року, можна підвести певні підсумки.

До Херсонського міського суду протягом всього виборчого процесу включно з 31 березня 2019 року за захистом своїх виборчих прав, звернулися 84 громадянина. За результатами розгляду адміністративних позовів 44 було задоволено та виборці мали змогу використати своє право голосу на виборах, 3 заяви аналогічного змісту було повернуто позивачам.

Але деякі громадяни не змогли скористатись правом голосу, оскільки завчасно не перевірили чи включено їх до списку виборців та звернулись до суду з позовом вже після закінчення кінцевого строку подання позову, який сплинув о 00.00 годині 29 березня 2019 року. Так, протягом 29 - 31 березня 2019 року до суду надійшло 37 позовів, які судом залишено без розгляду.

Херсонський міський суд Херсонської області звертає увагу громадян на необхідність завчасно перевірити себе у списках виборців для голосування у другому турі чергових виборів Президента України, та у разі необхідності уточнення списку виборців не зволікати з поданням адміністративного позову, який необхідно подати до суду не пізніше ніж за 2 дні до дня голосування.