flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Закон «Про прокуратуру» в частині діяльності Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів потребує удосконалення

17 липня 2017, 09:30

14 липня 2017 року у м. Києві за підтримки Організації з безпеки та співробітництва в Європі відбувся круглий стіл «Імплементації конституційних змін стосовно статусу прокуратури: ризики та перспективи інституційного забезпечення належних стандартів підготовки і незалежності прокурорів».

Участь в експертному обговоренні взяли члени Ради з питань судової реформи Голова Вищої ради правосуддя Ігор Бенедисюк і радник з юридичних питань Координатора проектів ОБСЄ в Україні Олександр Водянніков, Голова Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів Віталій Грушковський та члени Комісії, перший заступник Голови Комітету Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Микола Паламарчук, представники секретаріатів Кабінету Міністрів України і Національного агентства з питань запобігання корупції та ін.

Учасники дискусії обговорили питання статусу та функцій Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів у контексті змін до Конституції України і чинного законодавства про судоустрій, а також проблемні питання в організації її роботи, зокрема щодо необхідності внесення змін до чинного Закону України «Про прокуратуру» з метою посилення незалежного статусу Комісії.

Нагадаємо, що після внесення до змін до Конституції України в частині правосуддя інститут прокуратури було введено до системи правосуддя. Відповідно до статті 73 Закону України «Про прокуратуру» Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів є колегіальним органом, який відповідно до повноважень, передбачених цим Законом, визначає рівень фахової підготовки осіб, які виявили намір зайняти посаду прокурора, та вирішує питання щодо дисциплінарної відповідальності, переведення та звільнення прокурорів з посади.

Конституцією України та законами України «Про прокуратуру» та «Про Вищу раду правосуддя» передбачено повноваження Вищої ради правосуддя ухвалювати рішення стосовно порушення суддею чи прокурором вимог щодо несумісності та розглядати скарги на рішення відповідного органу про притягнення до дисциплінарної відповідальності судді чи прокурора.

 

Джерело: офіційний сайт Вищої ради правосуддя України