Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Підкомітет ООН з недопущення катувань рекомендує українській владі привести положення Кримінального кодексу України, які стосуються визначення катування, у повну відповідність до статті 1 Конвенції проти катувань. Про це повідомив член Підкомітету ООН з недопущення катувань Віталій Захарія під час прес-конференції в Укрінформі.
Члени Підкомітету ООН з недопущення катувань також рекомендували, щоб з моменту взяття під варту всі затримані отримували повну інформацію про причини їх затримання або тримання під вартою та про їхні права, щоб вони мали можливість поінформувати рідних про місце і час затримання, щоб у момент взяття під варту затримані проходили ретельний медичний огляд, а доступ до них адвоката надавався з моменту затримання і протягом усього періоду тримання під вартою.
"Основні гарантії, включаючи право на адвоката, повідомлення про взяття під варту і зв'язок із зовнішнім світом, мають забезпечуватися всім особам, які утримуються під вартою, незалежно від підстав взяття під варту і місця, де вони утримуються. Тобто не треба робити різницю залежно від статті, за якою вони притягуються до відповідальності", - наголосив Захарія.
Він поінформував, що Підкомітет також рекомендував переглянути і реформувати систему обліку затриманих, "щоб облікові записи завжди були вичерпними, точними і постійно оновлювалися", поліпшити умови утримання в камерах, включаючи водопостачання та дотримання санітарних вимог, а також вирішити проблему відсутності бодай якоїсь фізичної діяльності осіб, що відбувають довічне ув'язнення.
Підкомітет ООН з недопущення катувань просить українську владу протягом шести місяців з моменту передачі доповіді за підсумками візиту в Україну в 2016 році надати звіт про вжиті заходи і план повної імплементації наданих рекомендацій.